ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE

5174 Sayılı Kanun’un 10. Maddesi ile Oda Muamelat Yönetmeliği’nin 14 ve 15.Maddesine istinaden her yılın Ocak ayında Odamız kayıtları güncellenmektedir.

Buna göre, içinde bulunulan yıldan önceki ikinci yılın Ocak ayının ilk gününden güncelleştirme işleminin yapılacağı ana kadar adres ve durumları tespit edilemeyenler ile bu süre zarfında tahakkuk eden aidat borçlarından en az bir taksitini ödemeyen firmaların üyeliği Yönetim Kurulu kararıyla askıya alınmaktadır.

Bu uygulama çerçevesinde, adres ve durumlarını bildirmeleri ve son iki yıla ait birikmiş aidat borçlarından en az bir taksitini ödememeleri halinde firmaların üyelik kaydı Yönetim Kurulu kararıyla askıya alınacaktır. Üyelerimizin adres ve durumlarını bildirmeleri ve son iki yıla ait birikmiş aidat borçlarını ödemeye davet ediyoruz. 26/01/2016 tarihinde Yönetim Kurulu kararıyla üyelik kayıtları askıya alınan ve halen kayıtları askıda bulunan üyelerimizden; adres ve durumlarını Odamıza bildirmeyen, ayrıca tahakkuk eden aidat borçlarını ödemeyenlerin Oda kayıtları 2019 Ocak ayında Meclis kararıyla re’sen silinecektir.

Herhangi bir hak kaybına uğranmaması ve mağdur olunmaması bakımından üyelerimizin durumlarını gözden geçirmeleri, Odamıza başvurmaları gerekmektedir.

 

Üyelerimizin bilgisine sunulur.

 

Tweetle