Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası, Akreditasyon yeni puanlama sistemi baz alınarak yapılan denetimden Başarı ile geçti.

Akreditasyon standardı kriterlerinin sürecini gözlemlemek ve bir üst sınıfa geçilmesi amacıyla yapılan denetim 2 gün sürdü.

Türk Loydu Denetçisi Özlem Savran tarafından yapılan denetlemeye, LTSO Başkanı İlhami CEBELLİ ve Yönetim Kurulu Üyeleri,akreditasyon sorumluları ile Oda personeli katıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Oda/Borsa Akreditasyon sistemi çalışmaları kapsamında, Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odasının yönetim ve Oda Borsa Mevzuatı, Mali Yönetim, İnsan Kaynakları ve Yönetimi, Haberleşme ve yayınlar, Bilgi ve İletişim Teknolojileri kullanımı, üye ilişkileri, kalite yönetimi, İletişim ağı, Politika ve Temsil, Bilgi Danışmanlık ve Destek, İş Geliştirme ve Eğitim, Uluslar arası  Ticaret  konularında inceleme yapıldı. Gerçekleştirilen denetimlerde 13 kriterden oluşan yönetim ve Oda Mevzuatı, Mali yönetim,  iletişim ağı gibi başlıklar altında Odanın yapmış olduğu çalışmalar değerlendirildi.

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Lüleburgaz Ticaret ve  Sanayi Odası Başkanı İlhami CEBELLİ; “LTSO olarak üyelerimize en iyi hizmeti verebilmek için akreditasyon çalışmalarına önem vermekteyiz. Akreditasyon süreci ile ilgili her türlü desteği üst yönetim olarak vermekle birlikte bu süreci iyileştirmek ve geliştirmek için faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Akreditasyon sistemi Türkiye genelinde Oda/Borsaların performans standartlarını yükseltmek ve üyeleri olan iş dünyasına daha etkili hizmet (İş destekleri gibi) verilmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir sistemdir.Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası 2014 yılında TOBB  Akredite Odası sistemine dahil edilmiştir. Kasım ayında yapılan denetimlerde ise Odamız Akreditasyon başarısının devam etmesinin yanı sıra 9 puan artışı sağlayarak geçmiştir.Denetim süreci öncesi ve sonrasında fedakarca çalışan tüm oda personelimize  de yönetim kurulu adına teşekkür ediyoruz” dedi.

Türk Loydu Denetçisi Özlem SAVRAN ise, Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası’nın yürütmekte olduğu sistemin gayet başarılı olduğu, sadece denetimden denetime hazırlık yapılmadığı, işleyen iyi bir sistem olduğu ve sürekli iyileştirme yapıldığını gözlemlediğini ifade etti.

Tweetle