PTT A.Ş. E-Ticaret Daire Başkanlığı tarafından e-ticaret hizmetleri çerçevesinde özellikle yerli şirketlerin ve KOBİ’lerin uluslar arası alanda bilinirliğinin ve tanınırlığının arttırılmasına yönelik çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

Bu kapsamda; Türkiye’nin en kapsamlı ve gelişmiş akıllı e-pazaryeri portalı olmayı amaçlayarak, B2B Platformu PttTRade hayata geçirilmiştir. B2B Platformu; alıcılarla satıcıların, online ortamda buluşacakları ve karşılıklı uluslar arası ticari faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri yerli ve milli bir platformdur.

PttTRade ülkemizde üretilen ürün ve hizmetlerin tüm dünyaya pazarlanması ve satılmasını, alıcı ve Satıcı firmaların uluslar arası ticaret yapmaları için gereken iletişim ve altyapı imkanlarını sağlamakta olan Pazar odaklı akıllı e-pazaryeri portalıdır. Bu portal bütünleşmiş diğer e-ticareti lojistik ve ödeme hizmetleri sistemlerinin şirketlerce bilinir ve kolay kullanılır, verimli, etkin, yurtdışında iyi tanınan, şirketlerin hayatını kolaylaştıran, milli üretici ve KOBİ’lerin tüm dünyada önünü açan bir e-ticaret ve e-ihracat ortamı olarak hizmet vermektedir. PttTRade, devlet desteğini alan, Türkiye’nin en kapsamlı ve gelişmiş portalı olmayı, e-ticaret ve e-ihracat rakamlarını 2023 hedefleri doğrultusunda arttırmayı amaçlamaktadır.”

Tweetle